Porady rowerowe

Jaki rower lepszy: Giant czy Merida?

giant czy merida

O ile Giant to jedna z najpopularniejszych marek jednośladów w Polsce, o tyle Merida jest znana bardziej doświadczonym kolarzom obytym w temacie. Sprawdźmy, jaki rower lepszy: Giant czy Merida.

Co wcale nie oznacza, że jest propozycją gorszą od światowego giganta. Szczególnie, że obie te marki pochodzą z jednego kraju – Tajwanu. Który z nich okaże się lepszym wyborem? A może jedna i druga marka zaproponuje nam najwyższą jakość?

W rankingu producentów rowerów Merida jest ponad Giantem, ale to tylko festiwal popularności.

Giant – jedna z największych marek na świecie

Giant sam określa się jako największą firmę produkującą rowery. I choć zweryfikowanie tej tezy jest zadaniem trudnym to nie ulega wątpliwości, że jest to absolutna czołówka światowych producentów. Giant wywodzi się z Tajwanu i produkuje swoje rowery od roku 1986.

To bardzo uznana firma ceniona za bardzo wysoką jakość wykonania jednośladów oraz starannie dobierane materiały. Co więcej, Giant może się pochwalić bardzo konkurencyjnymi cenami, co czyni go jednym z najchętniej wybieranych rowerów na całym świecie.

Merida – przełom wśród tajwańskich rowerów

Co ciekawe, firma Merida, która w Polsce nie jest tak popularna jak Giant, również wywodzi się z Tajwanu, lecz jest starsza. Powstała już w 1972 roku. Jako pierwszy producent z tego kraju, Merida zdołała przekonać kolarzy z całego świata, że tajwańskie rowery nie muszą być tandetne i źle wykonane.

Najlepsze materiały, nowoczesne rozwiązania oraz ciągłe podążanie za potrzebami klienta. To sprawiło, że firma Merida zdołała zyskać ogromną sympatię kolarzy na całym świecie.

Którą markę roweru wybrać?

Którego z tajwańskich producentów wybrać? Jaki rower lepszy: Giant czy Merida? No cóż, niewątpliwą zaletą marki Giant jest przystępna cena w zamian za świetne wykonanie. Z kolei rowery Merida to jedne z najdoskonalszych rowerów miejskich i szosowych na rynku.

Jeżeli zatem szukamy jednośladu w tym segmencie, warto wydać nieco więcej i zdecydować się na zakup roweru marki Merida. W segmencie „górali” i jednośladów trekkingowych wyżej ocenia się markę Giant.

Zobacz rowery:

Oceń
[Total: 1 Average: 5]