Porady rowerowe

Jaki rower lepszy: Giant czy Kross?

giant czy kross jaki rower kupić

Czy wybór markowego roweru ma duże znaczenie? Czy może decydując się na zakup profesjonalnego sprzętu zawsze zyskujemy gwarancję jakości? No cóż, na pewno nie trafimy na rower z makrokeszu czyli z wyprzedaży w supermarkecie. Niemniej jednak, warto wiedzieć nieco więcej na temat marki jednośladu, który pragniemy zakupić: czym się specjalizuje? Jakie jakości osprzęt proponuje. Sprawdźmy, jaki rower lepszy: Giant czy Kross?

Gigant światowego rynku kolarskiego

Giant to firma założona w roku 1986. Wcześniej była znana pod szyldem OEM. Obecnie jest to jedna z największych firm zajmujących się produkcją rowerów na całym świecie. W asortymencie jednośladów Giant znajdziemy wszystkie możliwe rodzaje rowerów: górskie, miejskie, trekkingowe, crossowe, szosowe. Jednocześnie, firma oferuje wysoki standard wykonania dostępny w przystępnej cenie. Aby kupić dobrego Gianta musimy jednak zwrócić uwagę na podstawową kwestię. Jednoślady tej firmy są produkowane w Tajwanie, Holandii oraz Chinach. Warto unikać rowerów z tego ostatniego kraju, ponieważ często nie prezentują one odpowiedniej jakości.

Najpopularniejsze, polskie rowery

Kross to polska firma działająca od 1990 roku. Zdecydowanej większości osób marka kojarzy się z nowoczesnym stylem i bardzo dobrym wykonaniem. Co więcej, rowery te są dostępne w przystępnej cenie co czyni je łakomym kąskiem zarówno dla początkujących jak i doświadczonych kolarzy. Szacuje się, że nawet około 20% polskiego rynku rowerowego należy właśnie do marki Kross.

Kross zajmuje czołowe lokaty w rankingu producentów rowerów.

Jaki rower okaże się lepszym wyborem?

Jaki rower lepszy: Giant czy Kross? Jeżeli poszukujemy solidnego roweru z przyzwoitym wyposażeniem za przystępną cenę, zdecydowanie powinniśmy szukać w asortymencie marki Kross. Firma Giant ma w swojej kolekcji liczne jednoślady o doskonałych parametrach, ale często są one dostępne w bardzo wysokiej cenie. Ponadto, jeżeli decydujemy się na zakup Gianta, wybierzmy rower wyprodukowany w Holandii lub Tajwanie. Unikajmy z kolej jednośladów pochodzących z Chin.

Oceń
[Total: 6 Average: 2.3]