Porady rowerowe

Jaki rower dla starszej osoby?

jaki rower dla starszej osoby

Jazda na rowerze jest świetną formą aktywności dla osób starszych. Rekreacyjne kolarstwo poprawia pracę układu oddechowego i krążenia, stymuluje funkcjonowanie mózgu, a także pomaga wzmacniać stawy i mięśnie. Jaki rower dla starszej osoby?

Aby regularne wycieczki na rowerze przyniosły tak korzystne efekty, należy wybrać odpowiedni model roweru. Wybór jednośladu dla osób starszych nie jest trudny. Należy jedynie skupić się na kilku, podstawowych aspektach.

Co jest najważniejsze w przypadku roweru dla seniora? Wygoda. Zdecydowana większość osób starszych nie myśli o poprawianiu życiowych rekordów lub o pokonywaniu trudnych tras. Liczy się przede wszystkim przyjemność z rekreacyjnej jazdy. Warto zwrócić uwagę na rowery Romet, w których znajdziesz rower dla osoby starszej.

Poziom komfortu zależy przede wszystkim od wagi roweru, rozmiaru opon, a także od kształtu siodełka. Mile widziane są także wysokiej klasy przerzutki, które ułatwią napędzanie roweru w każdych warunkach. Jaki rower dla starszej osoby sprawdzi się najlepiej?

Rozmiar opon w rowerze dla osób starszych

Wybierając rower dla seniora warto zdecydować się na zakup modelu z większym rozmiarem kół. Optymalne będą opony 27,5 lub 28 calowe. Zapewniają one lepszą amortyzację oraz ułatwiają pokonywanie przeszkód i nierówności. Tego typu koła posiadają na przykład rowery trekkingowe Kross.

To szczególnie istotne, gdy senior postanowi wybrać się na wycieczkę w terenie. Takie opony nie będą także za duże w przypadku zwykłego roweru miejskiego. Jednoślady przeznaczone wyłącznie do jazdy miejskiej mogą być także wyposażone w opony 26 cali.

Lekka i wytrzymała rama – większy komfort jazdy

Osoba starsza ceni sobie wygodę nie tylko w przypadku samej jazdy. Jeżeli każdego dnia pojazd należy wynieść z piwnicy lub znosić po schodach, jego waga ma ogromne znaczenie. Jaki rower dla starszej osoby? Przede wszystkim lekki. Najbardziej komfortowe są rowery city, takie jak rowery miejskie Kross.

Lekka rama wpłynie także na łatwiejsze prowadzenie i manewrowanie jednośladu oraz ograniczy zmęczenie nawet w przypadku długich tras. W przystępnej cenie wybierzemy lekkie ramy aluminiowe. Najlepszym wyborem będzie rama kompozytowa wykonana z włókiem węglowych. Takie modele są najlżejsze i najwytrzymalsze, ale ich cena niestety nie należy do najtańszych.

Oceń
[Total: 1 Average: 5]