Porady rowerowe

Jaki rower dla kuriera?

rower dla kuriera

Rower może być idealnym środkiem lokomocji dla kuriera rozwożącego listy oraz niewielkie paczki. Jednak aby jednoślad spełniał swoje funkcje, należy najpierw zadbać o kilka niezwykle ważnych elementów.

Rower dla kuriera, który jest wykorzystywany w codziennej pracy, musi spełniać nieco inne kryteria niż rower do jazdy rekreacyjnej. Jaki rower dla kuriera będzie dobrym wyborem?

Ważna kwestia nawierzchni

Podstawowym pytaniem jest to, w jakich warunkach rower będzie najczęściej wykorzystywany. Kurier poruszający się wyłącznie po płaskich drogach może wybrać lekki i zwrotny rower miejski. Z kolei kurierzy na wsi do trudnego terenu wybiorą rower górski.

Co w sytuacji gdy nawierzchnia jest bardzo różnorodna? Wtedy warto zdecydować się na zakup wielozadaniowego roweru trekkingowego, który doskonale radzi sobie zarówno na płaskiej trasie jak i w terenie.

Odpowiednia rama w rowerze dla kuriera

Aby rower kuriera spisywał się jak najlepiej, należy wybrać odpowiednią ramę. Musi być ona bardzo lekka, a zarazem wytrzymała. Zważając na zmienne warunki, powinna być także odporna na korozję. A zatem, najlepszym wyborem z całą pewnością będzie rama aluminiowa. To optymalne połączenie wysokiej jakości, lekkości oraz przystępnej ceny.

Ważny jest także kształt ramy. Powinna być ona obniżona tak jak typowa „damka”. W ten sposób, kurier będzie mógł swobodnie schodzić i ponownie wchodzić na rower. A to w jego pracy jest przecież bardzo istotne.

Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Jaki rower dla kuriera sprawdzi się najlepiej? Taki, który będzie wygodny, wytrzymały, a zarazem funkcjonalny. Tu dochodzimy do kwestii dodatkowego wyposażenia. Siodełko nie może być za miękkie, ponieważ wielogodzinna jazda rowerem może sprzyjać powstawaniu hemoroidów.

Warto przemyśleć zakup jednośladu wyposażonego w przerzutki w piaście. Są one odpowiednio zabudowane i chronione przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Także hamulce muszą prezentować najwyższą jakość. A w formie obowiązkowego dodatku – oczywiście bagażnik na torbę kurierską oraz uchwyt na bidon.

Rower dla kuriera – jaka marka?

Wybierając rower dla kuriera możesz rozważyć takie marki rowerów jak: Kross, Kellys czy Romet.

Oceń
[Total: 1 Average: 5]