Porady rowerowe

Jaki rower dla 70 latka?

Jaki rower dla 70 latka

Jaki rower dla 70 latka wybrać aby komfort jazdy był jak najlepszy?  Zaletą rekreacyjnego kolarstwa jest to, że nie ma tu absolutnie żadnych granic wiekowych. Każdy wiek jest dobry by dbać o swoje zdrowie i wygląd poprzez jazdę na rowerze.

W przypadku jednośladów dla osób starszych należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Tylko w ten sposób, rower zagwarantuje to co w przypadku seniorów najważniejsze – przyjemność z jazdy.

Rower dla seniora powinien być lekki

Osoby starsze z całą pewnością nie powinny dźwigać i zmagać się ze znoszeniem roweru z czwartego piętra w bloku. Jednoślad dla seniora powinien być zatem jak najlżejszy, tak aby przeniesienie go jedną ręką nie stanowiło problemu. Kluczową rolę odgrywa tu materiał, z jakiego wykonano ramę. Najlżejsze są ramy karbonowe, jednak ich wadą jest bardzo wysoka cena. Niezłe proporcje lekkości i wytrzymałości do przystępnej ceny proponują rowery aluminiowe.

Rodzaj roweru oraz rozmiar kół

Jakość jazdy zależy od rodzaju jednośladu oraz rozmiaru założonych kół. Rowery górskie i crossowe doskonale sprawdzają się w trakcie wycieczek po za miasto. Zastosowane tu większe opony lepiej amortyzują drgania gwarantując komfort stawom i kręgosłupowi. Jeżeli jednak senior zamierza korzystać wyłączne z płaskiej nawierzchni oferowanej przez ścieżki rowerowe i jezdnie, dobrym wyborem będzie lekki i bardzo zwrotny rower miejski lub szosowy o nieco mniejszych kołach.

Idealnym rozwiązaniem dla osoby powyżej 70 lat jest rower elektryczny. Rowery z napędem elektrycznym są bardzo wygodne, a przede wszystkim pozwalają nieco odpocząć podczas pedałowania pod górkę. Podobnie można rozważyć rower trójkołowy, który dedykowany jest osobom narzekającym na zdrowie.

Najważniejsza jest przyjemność z jazdy

Jaki rower dla 70 latka będzie najlepszy? Taki, który zapewni maksymalną wygodę i komfort z jazdy. Zadbajmy zatem o dobrej jakości amortyzatory i przerzutki. Wybierzmy także szerokie siodełko żelowe lub sprężynowe, które również pochłania drgania i chroni nasze ciało przed urazami. Takie wyposażenie w połączeniu z lekkością roweru stanowi sprawdzoną receptę na udany jednoślad dla osoby starszej. Pamiętajmy również, że wysoki komfort jazdy wymaga dobrania odpowiedniego rozmiaru ramy, który jest uzależniony od wzrostu seniora oraz od rodzaju roweru.

Proponowane rowery dla 70 latka

Oceń
[Total: 3 Average: 4.7]