Porady rowerowe

Jaki rower dla 7 latka?

rower dla 7 latka jaki wybrać

Wybierając rower dla 7 latka należy brać pod uwagę nie tylko wiek. Siedmiolatki mogą bowiem różnić się od siebie nie tylko wzrostem, ale również sprawnością fizyczną. Wybór roweru powinien więc być sprawą indywidualną. Nie ulegajmy więc potomkowi, jeśli chce mieć rower taki sam, jak jego kolega. Bo może się okazać, że nie będzie to najlepszy wybór.

Siedmiolatki przeciętnie mają około 120 cm wzrostu, jest to więc czas, aby kupić im pierwszy niemal dorosły rower. Do dziecka przy tym wzroście idealnie pasuje jednoślad o rozmiarze kół 24’’, który jest niewiele większy od „dorosłego” roweru. W tej klasie rowerów mamy jednak do wyboru praktycznie dwa typy jednośladów – miejskie oraz górskie. Bardzo niewielka i dosyć droga jest natomiast oferta rowerów crossowych czy szosowych.

Rowery górskie i miejskie

Wybór roweru często uzależniony jest od płci dziecka – chłopcy chętniej wybierają typowe rowery górskie, dziewczynki wolą jeździć rowerami miejskimi. Jaki rower dla 7 latka, który jest chłopcem? Oczywiście, w tej kwestii ważna jest też kolorystyka i stylistyka rowerów. Wśród rowerów miejskich można znaleźć modele w pięknych pastelowych kolorach, a nawet w kwiatki i inne wzory. Planując kupno roweru warto również brać pod uwagę, do czego będzie on służył. Jeśli dziecko codziennie będzie dojeżdżało do szkoły, zdecydowanie lepszą opcją jest rower miejski. Wybierając rower dla dziecka warto zwracać uwagę na wagę jednośladu. Rower dla 7 latka powinien być lekki. Wiele rowerów dla dzieci waży niemal tyle samo, co jednoślady dla dorosłych. Może to być trudne, jeśli maluch musi rower wynieść z piwnicy czy wnieść po schodach. Dobrą opcją będą rowery z ramami aluminiowymi, które są zdecydowanie lżejsze.

Wyposażenie w rowerze dla 7 latka

Wśród rowerów dla dzieci wyposażenie i osprzęt często są o wiele uboższe niż w rowerach dla dorosłych. Jaki rower dla 7 latka? Warto jednak zwrócić uwagę na kilka elementów. Po pierwsze – przerzutki. W rowerach dla dzieci mogą być tylko z tyłu – najważniejsze, by dziecko nauczyło się ich sprawnej obsługi. Niektóre modele rowerów miejskich są wyposażone w przerzutki wewnętrzne. To droższa opcja, ale zdecydowanie bardziej funkcjonalna i wytrzymała. Takie przerzutki trudno jest uszkodzić, co więcej – działają one całkiem bezobsługowo. Warto również zwrócić uwagę na to, czy rower ma błotniki. Gdy rower nie ma błotników, a dziecko wybierze się na przejażdżkę po deszczu, brudne będą nie tylko ubrania, ale również sam rower.

Rower dla 7 latka – LISTA

Poniżej znajdziesz listę rowerów dla 7 latków, które warto rozważyć podczas zakupów. Rower dla 7 latka jak i dla siedmiolatki.

Oceń
[Total: 2 Average: 4.5]