Porady rowerowe

Jaki rower dla 5 latka?

rower dla 5 latka jaki wybrac

W trosce o rozwój fizyczny naszego dziecka staramy się, by mogło korzystać z takich aktywności, jak jazda na rowerze i póki jest to rower biegowy nie ma problemu, jednak pytanie jaki rower dla 5 latka kupić, z pewnością w końcu musi zostać zadane.

Jak się okazuje zakup roweru dla dziecka, w wieku 5 lat, może okazać się o wiele poważniejszym wyzwaniem niż wybór tego samego pojazdu dla osoby dorosłej. Dzieci w tym wieku różnią się, zarówno wzrostem, jak i umiejętnościami, w zakresie motoryki ruchowej. Według zaleceń rower dla dzieci w wieku od 5-8lat, które mieszczą się w zakresie od 110cm do 120cm wzrostu, powinien posiadać pedały, 20 ” koła oraz ramę 11”, 12” lub 13”. Jednak te same zalecenia sugerują również inny wybór, mianowicie według nich, 4-6 latek, którego wzrost mieści się w zakresie 95-122 cm powinien korzystać z roweru z pedałami, o średnicy kół 16”. Mamy więc dużą skalę wyboru, jeśli chodzi o zalecenia, dlatego warto dokładnie zmierzyć wzrost latorośli, by uniknąć błędu.

JAKI ROWER DLA 5 LATKA KUPIĆ – PYTANIE, Z KTÓRYM MUSI SIĘ ZMIERZYĆ KAŻDY RODZIC

Rower 16” i 20” to zazwyczaj kolejny etap po tzw. rowerku biegowym, wspomaganym często dodatkowymi, małymi kółkami. Zdarza się jednak, że dziecko po raz pierwszy ma do czynienia z rowerem, dopiero w wieku 5 lat. Zasadne wówczas okaże się użycie bocznych kółeczek, jako wspomagania bezpieczeństwa jazdy i równowagi. Dzieci, wyróżniające się wysokim wzrostem – od 120 cm wzwyż, mogą dawać sobie radę tylko na rowerze 24”, czyli prawie dorosłym, co ułatwi im sprawę w dalszej edukacji, w sferze jazdy na rowerze. Zakup rowerka dla 5 latka najlepiej, by odbywał się w jego obecności, tak aby dziecko samo miało możliwość dopasowania pojazdu do swoich potrzeb i możliwości. Kupując rower dla 5 latka warto pamiętać o niezbędnych akcesoriach, jednak nie przesadzać z ich ilością, by nie obciążały zbytnio pojazdu.

Szukasz rowerka dla dziecka w wieku 5 lat? Specjalnie dla Ciebie lista rowerów.

ROWER DLA 5 LATKA – LISTA

Poniższa lista przedstawia rowery dla dzieci pięcioletnich, zarówno dla chłopców jak i dziewcząt. Niższych i wyższych.

Rowery dla 5 latków mierzących poniżej 115 cm

Rowery dla 5 latków mierzących powyżej 115 cm

Oceń
[Total: 1 Average: 5]