Porady rowerowe

Jaki rower dla 2 latka?

jaki rower dla 2 latka zdj

Nigdy nie jest za wcześnie aby rozpocząć przygodę z kolarstwem. To świetna forma aktywności także dla małego dziecka, które jest w fazie bujnego rozwoju. Jednak czy kupno rowerku dla 2-latka jest w ogóle możliwe? Jak najbardziej! Producenci jednośladów już dawno opracowali rozwiązania, które pozwalają maluchom jeździć na pierwszym rowerze właśnie w tym wieku. Jaki rower dla 2 latka będzie najlepszy?

Przede wszystkim, w przypadku tak małych dzieci kluczową rolę odgrywa wzrost i uwarunkowania fizyczne. Te cechy w wieku 2 lat mogą być bardzo różne. W zależności od tych cech stajemy przed następującym wyborem: Klasyczny rower z pedałami czy może rower biegowy zwany także chodzikiem? Rozmiar kół dla najmłodszych to 12”. Ważnym aspektem jest również ilość kół. Sprawdźmy, jakie opcje są dostępne dla najmłodszych dzieci.

Rower biegowy dla 2 latka

Rower biegowy zwany również chodzikiem nie posiada pedałów. Konstrukcja jest nieco zbliżona do hulajnogi. Dziecko biegając napędza rower, ale w odróżnieniu od hulajnogi, może usiąść na siodełku i kierować pojazdem jak prawdziwym rowerem. Wyróżniamy chodziki dwukołowe, trójkołowe i czterokołowe. Wybierając rower dla 2 latka, warto skusić się na rozwiązanie w postaci roweru trój lub czterokołowego, który samodzielnie utrzymuje się w stabilnej pozycji. Modele dwukołowe są dostępne dla dzieci, które potrafią już swobodnie biegać i nie mają problemów z utrzymaniem równowagi.

Rower klasyczny dla 2 latka

Dla najmłodszych dzieci dostępne są także klasyczne rowery z pedałami. Rozmiar kół to 12 cali. Zazwyczaj rower posiada dodatkowe dwa kółka po bokach. Są to tzw. podpórki, które utrzymują rower w stabilnej pozycji. Kiedy możemy zdecydować się na wybór takiego pojazdu? Tutaj dużą rolę odgrywa wzrost dziecka. Najmniejsze rowerki klasyczne są dostosowane do dzieci o wzroście około 80 centymetrów. Spełniony warunek wzrostu nie jest jednak równoznaczny z tym czy dziecko będzie w stanie pedałować rowerkiem. A zatem przed zakupem pozwólmy maluchowi na jazdę próbną.

Szukasz rowerka dla dziecka w wieku 2 lat? Specjalnie dla Ciebie lista rowerów.

ROWER DLA 2 LATKA – LISTA

Poniższa lista przedstawia rowery dla dzieci dwuletnich, zarówno dla chłopców jak i dziewcząt. Niższych i wyższych.

Rowery dla 2 latków biegowe

  • Kross Mini – chłopięcy
  • Kidz Motion – dziewczęcy
Oceń
[Total: 1 Average: 5]