Porady rowerowe

Czy warto ubezpieczyć rower?

ubezpieczenie roweru

Zbliża się sezon rowerowy, a co za tym idzie, zwiększa się liczba potencjalnych zagrożeń, które mogą wpłynąć na uszkodzenie Twojego jednośladu lub całkowitą jego utratę. Ubezpieczenie roweru obejmuje ochroną kradzież roweru czy uszkodzenia powstałe w wyniku wypadku, ale to nie wszystko. Poznaj najważniejsze powody, dlaczego warto kupić ubezpieczenie roweru.

Czym jest ubezpieczenie roweru?

Ubezpieczenie roweru chroni Cię przed różnymi nieprzewidzianymi sytuacjami takimi jak kradzież, uszkodzenie czy utrata roweru. Polisa zapewnia Ci ochronę finansową polegającą na pokryciu kosztów naprawy lub zakupu nowego roweru.

Ubezpieczenie może obejmować różne rodzaje zdarzeń m.in.:

  • Kradzież roweru – za wypłacone odszkodowanie będziesz mógł kupić nowy sprzęt.
  • Uszkodzenie roweru – jeżeli rower ulegnie uszkodzeniu w wyniku wypadku lub kolizji, ubezpieczyciel pokryje koszty naprawy lub wymiany części.

Ubezpieczenie roweru jest dobrowolne. Zastanawiasz się, czy warto ubezpieczyć rower? Oczywiście, że tak! Jeżeli korzystasz ze swojego roweru bardzo często, np. do dojazdów do szkoły czy do pracy, istnieje spore prawdopodobieństwo, że dojdzie do niespodziewanej sytuacji. Warto zabezpieczyć się przed skutkami wypadków kupując polisę z odpowiednim zakresem ubezpieczenia.

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie roweru?

Jako rowerzysta jesteś narażony na nieszczęśliwe wypadki. Poza oczywistymi powodami, dlaczego warto kupić ubezpieczenie roweru, warto wspomnieć o tym, że jeżeli rower jest Twoim głównym środkiem transportu, odszkodowanie pozwoli Ci wrócić do normalnego funkcjonowania.

Spokój i bezpieczeństwo są bardzo istotnym argumentem przemawiającym za tym, dlaczego warto zdecydować się na taką polisę. Kupując ubezpieczenie roweru, zyskujesz spokój i poczucie bezpieczeństwa, wiedząc, że Twój rower jest odpowiednio chroniony i że w razie nieprzewidzianych sytuacji nie będziesz musiał naruszać swojego budżetu. 

Jakie rozszerzenia ochrony warto dokupić?

Ubezpieczenie roweru to nie jedyna ochrona gwarantowana przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Przed zakupem polisy warto sprawdzić dostępne na rynku oferty.

Najczęściej podstawą polisy jest ubezpieczenie NNW rowerzysty, czyli ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, które gwarantuje wypłatę odszkodowania w razie m.in. wystąpienia trwałego uszczerbku na zdrowiu w związku z nieszczęśliwym wypadkiem.

OC rowerzysty także jest dobrowolnym ubezpieczeniem. Ta polisa chroni Cię w sytuacji, gdy to Ty wyrządzisz szkodę innym uczestnikom ruchu. Towarzystwo pokryje koszty związane z naprawieniem tych szkód.

Ochronę ubezpieczeniową możesz rozszerzyć również o ubezpieczenie bagażu, które zapewnia odszkodowanie w razie wypadku, w wyniku którego zostanie zniszczony przewożony rowerem bagaż.
 

Gdzie kupić ubezpieczenie roweru?

Ubezpieczenie roweru możesz kupić online np. w CUK Ubezpieczenia. Dedykowana oferta od PZU spełni Twoje wymagania. Ta polisa swoim zakresem obejmuje nie tylko uszkodzenia w wyniku wypadku, ale również kradzież – bez konieczności dopłaty do składki podstawowej.  Sprawdź, czym jest casco roweru i dlaczego warto je wykupić: https://cuk.pl/porady/casco-roweru. W kalkulatorze CUK Ubezpieczenia wystarczy wypełnić kilka podstawowych danych, by poznać cenę za ubezpieczenie roweru.

Oceń
[Total: 1 Average: 5]