Porady rowerowe

Czy buty trekkingowe sprawdzą się na rowerze?

czy buty trekkingowe sprawdza sie na rowerze

Specjalistyczne buty rowerowe są często niezbędnym elementem osób pokonujących długodystansowe rajdy rowerowe. W znacznym stopniu podnoszą komfort jazdy i zmniejszają ryzyko wypadków. Obuwie trekkingowe jest zaprojektowane w taki sposób, aby było wygodne podczas chodzenia. Zastosowanie butów trekkingowych może być dobrym rozwiązaniem do jazdy po mieście, kiedy trzeba często schodzić z roweru i pokonywać trasę pieszo, przydają się także podczas górskich i leśnych wypraw rowerowych.

Buty trekkingowe – uniwersalne obuwie na rower

Z reguły buty, które mogą być stosowane na różnego rodzaju wyjścia z domu, nie dorównują parametrami butom rowerowym, które są przystosowane do systemu zatrzaskowego na długich dystansach. Jednak takie obuwie nie zawsze jest dobrą opcją w mieście, gdzie często trzeba zatrzymywać się na światłach, albo czekać w korkach. W takim wypadku lepiej zaopatrzyć się w buty trekkingowe, szeroki wybór modeli trekkingowych oferuje https://sklep.jack-wolfskin.pl/.

Potrzeba połączenia efektywnej jazdy i komfortowego poruszania się pieszo jest powodem do wyboru butów trekkingowych. Obuwie trekkingowe powinno być wygodne podczas chodzenia, dlatego podeszwa w nich nie jest tak sztywna, jak w butach o innym przeznaczeniu. Modele tego typu nie są przeznaczone do pedałów z zatrzaskami, dlatego najlepiej, kiedy są wykorzystywane do jazdy na rowerach miejskich, turystycznych i trekkingowych. Dokonując wyboru obuwia trekkingowego, trzeba zwrócić uwagę, czy buty są przewiewne, dobrze wykonane oraz czy zapewniają optymalny komfort podczas jazdy i chodzenia. Zaletą takich butów jest także ich neutralny wygląd, nadają się zarówno do efektywnej jazdy, jak i wygodnego spacerowania.

Jak wybrać buty do przejażdżek rowerowych?

Buty do jazdy rowerem nie muszą być specjalistycznym obuwiem rowerowym ani typowymi butami sportowymi, szeroki wybór i odpowiednie modele na przejażdżki rowerowe można znaleźć na https://www.e-horyzont.pl/buty/buty-meskie/buty-gorskie-i-trekkingowe-meskie.html. Dokonując wyboru butów na rower, trzeba przede wszystkim określić charakter wycieczki, jeżeli plan wycieczki zakłada dużo czasu na chodzenie pieszo, wówczas trzeba dobrać buty pod kątem wygody poruszania się po terenie. Buty trekkingowe są także praktycznym rozwiązaniem dla osób poruszających się na rowerze do pracy albo na uczelnię, nie zwracają uwagi charakterystycznym sportowym wyglądem, jak typowe buty rowerowe, a zapewniają wygodę podczas jazdy.

Rowerowe buty trekkingowe

Specjalnie zaprojektowane na dłuższe wyprawy i rekreacyjne wycieczki na rowerze buty rowerowe trekkingowe mają cechy obuwia przeznaczonego do wygodnego chodzenia, a równolegle są zaopatrzone w specjalny system przypięcia do pedałów. Podeszwy są przeznaczone do komfortowego przemierzania piechotą szlaków turystycznych, a zazwyczaj ukryte elementy umożliwiają przypięcie butów w trakcie jazdy do pedałów. Występują w różnych fasonach, krótkie przed kostkę, albo dłuższe z klasyczną cholewką, mogą być przeznaczone do pedałów rowerów górskich lub szosowych. Modele przeznaczone na lato zaopatrzone są w przewiewną siateczkę, a zimowe są bardziej zabudowane. Zazwyczaj są zawiązywane na tradycyjne sznurówki, ale mogą posiadać też klamry. Decydując się na buty trekkingowe na rower, należy zwracać uwagę głównie na komfort stóp w trakcie jazdy.

Oceń
[Total: 2 Average: 5]