Unibike - katalog rowerów

Rowery Unibike

rowery unibike

Jaki rower marki Unibike wybrać, to pytanie które zadaje sobie wielu kolarzy. Rowery UNIBIKE to cały wachlarz produktów. Znajdziesz tu rowery do jazdy rekreacyjnej i sportowej, rowery męskie i damskie oraz dla dzieci. Unibike to znany w Polsce producent rowerów.

Przed wyborem konkretnego roweru Unibike warto przeczytać poniższy artykuł, który z pewnością pomoże dokonać najlepszego wyboru.
JAKI ROWER Unibike KUPIĆ?

Rowery Unibike to kilka rodzajów i gatunków rowerów. Wybór roweru zależy od tego, gdzie i jak będziesz jeździł. Sprawdź listę rowerów Unibike, podzieloną według rodzajów i kolekcji:

 • rowery górskie – MTB 26, MTB 27.5, MTB 29er, MTB damskie, comfort;
 • rowery crossowe,
 • rowery trekkingowe,
 • rowery szosowe,
 • rowery dziecięce – 16″, 20″ i 24″.

Jak spośród tej listy wybrać właściwy rower? Aby kupić najlepszy dla siebie rower Unibike, zacznij od odpowiedzi na pytanie:

DO CZEGO MA MI SŁUŻYĆ ROWER?

Rowery Unibike to kilka rodzajów modeli. Wybór musisz podjąć odpowiadając na pytanie, jaka będzie Twoja jazda.

 • dalekie wyprawy krajoznawcze – trekking, MTB 29er
 • szybkie dojazdy do pracy, spalanie kalorii a także wyprawy po okolicy – cross,
 • na zakupy, na działkę, ze znajomymi po mieście – comfort,
 • intensywna jazda po lasach, górach – MTB 29er, MTB 27.5
 • ekstremalna jazda – MTB 29er,
 • weekendowe wypady z rodziną, jazda po ścieżkach rowerowych – MTB, comfort

Kolejna ważna kwestia to rozmiar ramy. Zobacz na tej stronie, jaki rozmiar ramy wybrać aby rower był dopasowany do Twojego wzrostu.

Rowery Unibike – polski producent rowerów

Unibike to polska firma z branży rowerowej. Zajmuje się produkcją ram i rowerów.

Firma Unibike została założona w 1990 roku w Bydgoszczy. Jako jedna z pierwszych wprowadziła na polski rynek rowery producentów zagranicznych, będąc podobnie jak inne polskie marki na początku lat 90. sprzedawcą zagranicznych rowerów. Obecnie Unibike jest producentem rowerów, który z całą pewnością jest w TOP3 firm rowerowych w Polsce. Komponenty używane do montażu są produkcji najbardziej renomowanych firm światowych. Rowery Unibike są doceniane nie tylko przez rowerzystów, ale także przez najpoczytniejsze czasopisma rowerowe w Polsce. We wszelkich testach rowery Unibike wypadają bardzo dobrze.

Unibike co roku ulepsza swoje ramy. Sztab ludzi specjalistów cały czas pracuje nad nowymi konstrukcjami, które zapewnią niską wagę ramy, a jednocześnie jej trwałość przez wiele lat. Firma oferuje rowerzystom przedłużenie do 5 lat gwarancji na ramę. Świadczy to o tym, że producent jest pewny swojej jakości. W rowerach są mocowane komponenty znanych firm, takich jak SR Suntour czy Shimano.

Rowery Unibike – ceny

Ceny rowerów Unibike są uzależnione od rodzaju i modelu.

Najdroższe są najwyższe modele rowerów górskich na kołach 29 cali, crossowych i trekkingowych. Aby je kupić należy liczyć się z wydatkiem ponad 4 tysięcy złotych za sztukę. Niższe modele są tańsze i ich ceny oscylują w granicach nieco ponad 2 tysięcy złotych. Najtańsze (w granicach tysiąca-półtorej tysiąca złotych) są rowery górskie rekreacyjne (Mission) i pierwsze modele trekkingów oraz crossówek. Rowery dziecięce kosztują od kilkuset do 1000 złotych.

Rowery Unibike
Ocena: 5 (głosy: 2)