Rowery crossowe Unibike

Zobacz, jakie rowery crossowe Unibike zostały uwzględnione w katalogu producenta na 2019 rok. Wejdź w artykuł i przeczytaj opinie rowerzystów oraz naszą recenzję roweru crossowego polskiej marki Unibike. Znajdują się tutaj także opisane rowery z 2018, a niekiedy i z 2017 roku!

Rowery crossowe Unibike – gdzie jeździć

Rowery Unibike crossowe to rodzaj roweru, który idealnie sprawdza się zarówno w lesie, jak i na ulicach. Jednoślady są wykorzystywane wszechstronnie, a z uwagi na swoje cienkie koła są czymś pomiędzy szosówką i rowerem górskim.

Crossówki Unibike dzielą się w zasadzie, nieoficjalnie na dwa rodzaje. Są to rowery typowo crossowe jak najtańszy w kolekcji Unibike Prime czy najdroższy Unibike Xenox. Ale także rowery crossowe z wyposażeniem oznaczone jako “EQ”, np. Unibike Flash EQ. Są to crossówki z bagażnikiem i błotnikami, które nieco przypominają trekking, ale tylko pod kątem wyposażenia.

Rama w rowerze crossowym Unibike

Kupując rower crossowy Unibike pamiętaj o wyborze właściwego rozmiary ramy. To główna przyczyna zwrotów rowerów kupionych na odległość. Najlepiej podejść do sklepu stacjonarnego i przymierzyć, lub po prostu kupić stacjonarnie.

Crossy Unibike w większości dzielą się na męskie i damskie. Damskie występują w rozmiarach ram 17″ i 19″, męskie mają większy wybór.