Rowery Kross 20 cali Rowery Kross 2024/2023 - OPINIE

Kross HEXAGON MINI 1.0 SR 2023 – legenda wśród rowerów dziecięcych

Kross Hexagon Mini 1.0 2023

Kross Hexagon Mini 1.0 2023/2022 – cena 1199 zł. Rower dziecięcy dla starszych dzieci. Już nie najtańszy model z linii junior. Wyprodukowany w Polsce w fabryce Krossa. Posiada 6 biegów i koła 20 cali. Waży dokładnie 11 kg. Wykonany z aluminium, ze stalowymi komponentami.

Kross Hexagon Mini rozpoczyna linię rowerów dziecięcych typu junior. Postawiony na kołach 20 cali, o rekreacyjnej konstrukcji i w dwóch wariantach kolorystycznych. Trwały i bardzo efektowny wizualnie. Nie bez kozery można powiedzieć, że jest to jeden z najlepiej sprzedających się rowerów na kołach 20 cali w Polsce.
Kross Hexagon Mini to dobrej klasy rower dla starszych dzieci. Geometria ramy i komponenty Kross Universal zapewniają komfort podczas jazdy i wytrzymałość na długie lata. Rama w Hexagonie Mini jest opadająca, aby ułatwić dzieciom wsiadanie na rower.

Kross Hexagon Mini to pierwszy rower z przerzutkami dla dziecka. 6 biegów to idealna ilość, aby dziecko nauczyło się obsługiwać manetki i poznało zasady zmiany przerzutek. Rower kupowany przez rodziców i na urodziny. Geometria ramy powoduje, że pozycja na rowerze ma postać nieco pochylonej, sportowej. Aby kupić ten rower taniej niż jest oficjalnie, trzeba zaczekać do końca lata. Wówczas zaczynają się promocje. Problem polega na tym, że wówczas może już tych rowerów nie być, gdyż sprzedają się bardzo dobrze. Innym rozwiązaniem jest kupienie roweru na raty, co czyni coraz więcej osób.

KROSS Hexagon Mini 1.0 SR 2023

CENA

Katalogowa: 1199 zł
Poza sezonem: 890 zł – 999 zł
Rower kupisz w sklepach:

Rower dziecięcy Kross Hexagon Mini 1.0 SR 2023 to idealna propozycja dla dzieci, które potrzebują czegoś więcej, niż zwykły rower. Skutkiem tego, model Kross Hexagon Mini 1.0 SR 2023 pozwoli nam uzyskać najlepsze części, które sprawdzą się bardzo dobrze, podczas wszelkich wycieczek rowerowych. Bez względu na to, czy udamy się do miasta czy w teren, Kross Hexagon Mini 1.0 SR 2023 sprawdzi się świetnie na każdym podłożu, dając nam bardzo stabilny, szybki i co najważniejsze wydajny pod względem wygodnej jazdy, rower dziecięcy. Dzięki temu, jest to rower dla wymagających dzieci.

Kross Hexagon Mini 1.0 2023

Kross Hexagon Mini 1.0 2023

W modelu Kross Hexagon Mini 1.0 SR 2023 zastosowano właściwie wszystkie rozwiązania, które są najlepszym wyborem dla dziecka. 6 przełożeń dostępnych na tylnej, markowej przerzutce Sunrace RDM36, połączonymi z manetkami Sunrace MFM2A-6 da dziecku najlepsze dostępne rozwiązania w tej kategorii. Dzięki temu, poruszanie się i zmiana biegów będzie na najwyższym poziomie. Oprócz tego, 20 calowe koła pozwolą dziecku swobodnie poruszać się po wszystkich trasach, łącznie z tymi leśnymi, bardziej wymagającymi drogami. Dodatkowo, opony o szerokości 1,9 cala świetnie ustabilizują tor jazdy.

W rowerze dziecięcym Kross Hexagon Mini 1.0 SR 2023 postawiono także na wygodną ramę, która ułatwia dzieciom zsiadanie z roweru. Jeśli więc nasze dziecko ma z tym problem, jest to świetny rower dla niego. Sama rama jest lekka, dlatego jej prowadzenie jest wręcz dziecinnie proste!

SPECYFIKACJA

Rama i widelec

Wykończenie lakierupołysk
Materiał RamyALUMINIUM
WIDELECSTEEL
Skok widelcaBRAK
TYLNY AMORTYZATORBRAK
SKOK TYLNEGO AMORTYZATORABRAK

Napęd

PRZERZUTKA PRZÓDBRAK
PRZERZUTKA TYŁSUNRACE RDM36
MANETKISUNRACE DLM33
KORBAWHEEL TOP
KORONKI32T/127MM
KASETA / WOLNOBIEGSUNRACE MFM2A.6D
ZAKRES KASETY/WOLNOBIEGU14-28T
ILOŚĆ PRZEŁOŻEŃ6
SUPORTFP-B902
ŁAŃCUCHYBN S20

Koła

PIASTA PRZÓDGL-B01F
PIASTA TYŁGL-B01R
OBRĘCZEKROSS
OPONY20″x1,95″

Hamulce

HAMULEC PRZÓDV-BRAKE
HAMULEC TYŁV-BRAKE
DŹWIGNIE HAMULCAALHONGA
TARCZE HAMULCOWEBRAK
Tarcze hamulcowe tyłBRAK

Komponenty

KIEROWNICASTEEL 540MM 25.4
WSPORNIK KIEROWNICYSTAL 60MM/25,4
SIODŁOKROSS
WSPORNIK SIODŁASP-200 27,2×250
STERYFP-H803 1-1/8″
CHWYTYHERRMANS
PEDAŁYFP-628

System e-bike

SILNIKBRAK
BATERIABRAK
WYŚWIETLACZBRAK

 

KROSS Hexagon Mini 1.0 SR 2022

CENA

Katalogowa: 899 zł
Poza sezonem: 740 zł – 820 zł
Rower kupisz w sklepach:

Rower dziecięcy KROSS Hexagon Mini 1.0 2022 to idealna propozycja dla wszystkich rodziców, którzy chcą sprawić swojemu dziecku wspaniały prezent w postaci bezpiecznego, wygodnego i co najważniejsze wydajnego roweru do jazdy w każdym terenie. Model KROSS Hexagon Mini 1.0 doskonale rozumie dzisiejsze potrzeby naszych dzieci, skutkiem czego jest rowerem uniwersalnym, nadającym się w każdym terenie. Dzięki temu jest to propozycja, która z pewnością sprawdzi się w wypadku naszego dziecka, które będzie zadowolone ze swojego nowego roweru.

Ważnym aspektem roweru KROSS Hexagon Mini 1.0 2022 są oczywiście jego komponenty. Aby zapewnić wysoki komfort jazdy, w tym rowerze zastosowano tylną przerzutkę, która oferuje nam aż 6 przełożeń. Jest to odpowiednia ilość przełożeń dla dziecka, które ma sobie poradzić na swoim rowerze zarówno na prostej drodze w mieście, jak i na podjazdach w terenach leśnych czy górskich. Dzięki temu nasze dziecko poradzi sobie w każdym terenie, podczas wycieczek rowerowych.

Kolejnym aspektem są 20 calowe koła, które są najbardziej odpowiednim rozwiązaniem. Dodając do tego opony 1,9 calowe, otrzymujemy stabilny rower, który prowadzi się łatwo i który radzi sobie ze wszelkimi utrudnieniami na trasie. Specjalna rama użyta w rowerze KROSS Hexagon Mini 1.0 pozwoli naszemu dziecku wygodnie wsiadać i zsiadać z rowerku. Jak wiadomo, jest to istotne szczególnie dla najmłodszych, którzy boją się podczas pierwszych kilometrów jazdy na rowerze. Warto dodać, że wspomniana rama jest wykonana z aluminium performance 6061, co gwarantuje dużą lekkość ramy.

Kross Hexagon Mini 1.0 2022

Kross Hexagon Mini 1.0 2022

Kross Hexagon Mini 1.0 SR 2022

Wybierając dla naszego dziecka model roweru KROSS Hexagon Mini 1.0 SR 2022 zyskujemy odpowiedni rower do jazdy, który zagwarantuje bezpieczeństwo i wygodę podczas poruszania się w różnych terenach. Dzięki temu nasze dziecko będzie mogło wybierać się z nami zarówno na wycieczki rowerowe po mieście, jak i poza nim. Rower KROSS Hexagon Mini 1.0 SR to bardzo uniwersalna i solidna maszyna, która została stworzona z myślą o dzieciach. Dzięki zastosowaniu nowych i atrakcyjnych technologii gwarantuje ona naszym pociechom odpowiednią dozę bezpieczeństwa i wygody podczas jazdy.

W rowerze takim jak KROSS Hexagon Mini 1.0 SR 2022 możemy oczywiście liczyć na dobry wybór komponentów. Dlatego też rower oferuje naszym dzieciom aż 6 przełożeń, dzięki zastosowaniu tylnej przerzutki Sunrace RDM36 która bez problemu działa wraz z manetkami Sunrace MFM2A-6. Dzięki temu połączeniu nasze dziecko bez problemu poradzi sobie z większymi podjazdami, które mogą czekać na nas zarówno na drogach leśnych jak i górskich. W terenie sprawdzą się także bardzo dobrze 20 calowe koła, które pozwolą pokonywać różne przeszkody podczas jazdy. Dzięki oponom na 1,9 milimetra możemy liczyć na odpowiednie bezpieczeństwo podczas jazdy w terenie.

Kross HEXAGON MINI 1.0 SR 2022

Kross HEXAGON MINI 1.0 SR 2022

Rower KROSS Hexagon Mini 1.0 SR to także sprawdzone rozwiązania dla najmłodszych. Dzięki specjalnej ramie, zarówno wsiadanie jak i zsiadanie z roweru nie stanowi większego problemu. Dodatkowym atutem jest sztywny widelec, który również poprawia właściwości jezdne. Natomiast aluminiowa rama performance 6061 zapewni dużą lekkość, która sprawdzi się podczas jazdy, pozwalając utrzymać rower w odpowiednim torze jazdy.

SPECYFIKACJA

Rama i widelec

Wykończenie lakierupołysk
Materiał Ramy ALUMINIUM PERFORMANCE
WIDELECSTEEL
Skok widelcaBRAK
TYLNY AMORTYZATORBRAK
Skok tylnego amortyzatoraBRAK

Napęd

PRZERZUTKA PRZÓDBRAK
PRZERZUTKA TYŁSUNRACE RDM36
MANETKISUNRACE DLM33
KORBAWHEEL TOP
Koronki32T/127MM
KASETA / WOLNOBIEGSUNRACE MFM2A.6D
Zakres kasety / wolnobiegu14-28T
ILOŚĆ PRZEŁOŻEŃ6
SUPORTFP-B902
ŁAŃCUCHYBN S20

Koła

PIASTA PRZÓDGL-B01F
PIASTA TYŁGL-B01R
OBRĘCZEKROSS
OPONY20″x1,95″

Hamulce

HAMULEC PRZÓDV-BRAKE
HAMULEC TYŁV-BRAKE
DŹWIGNIE HAMULCAALHONGA
TARCZE HAMULCOWEBRAK

Komponenty

KIEROWNICASTEEL 540MM 25.4
WSPORNIK KIEROWNICYSTAL 60MM/25,4
SIODŁOKROSS
WSPORNIK SIODŁASP-200 27,2×250
STERYFP-H803 1-1/8″
CHWYTYHERRMANS
PEDAŁYFP-628

 

KROSS Hexagon Mini 1.0 SR 2021

CENA

Katalogowa: 799 zł
Poza sezonem: 640 zł – 720 zł
Rower kupisz w sklepach:

Rower KROSS Hexagon Mini 1.0 SR 2021 to propozycja dla dzieci, które muszą mieć rower o odpowiednich właściwościach do swojej dyspozycji. Jeśli chcemy, aby nasze dziecko poradziło sobie w każdych warunkach i miało do dyspozycji wygodny i bezpieczny rower, jest to idealna propozycja. Nowy model uwzględnia wiele poprawek w stosunku do już wcześniej, bardzo udanego roweru. Tym razem zastosowano wiele poprawek w konstrukcji, dzięki czemu jazda dla naszych dzieci staje się jeszcze bardziej łatwiejsza i przyjemniejsza.

Kross Hexagon Mini 1.0 SR 2021

Kross Hexagon Mini 1.0 SR 2021

Wysokiej klasy osprzęt

Producent jak zwykle zadbał o najlepsze części w tym modelu. Do naszej dyspozycji jest przerzutka tylna Sunrace RDM36, która oferuje naszym dzieciom 6 biegów. Jest to wystarczająca ilość, aby poradzić sobie w różnych warunkach, mając na uwadze także i komfort jazdy naszego dziecka. Manetki Sunrace MFM2A-6 również są dopełnieniem całości, dzięki której nasze dziecko będzie mogło poruszać się swobodnie, nawet na trudnym terenie. Całości dopełniają 20 calowe koła, które ułatwiają jazdę i pomagają spokojnie pokonać mniejsze przeszkody.

Idealne rozwiązania zastosowane w tym modelu

Jak zwykle możemy liczyć na nowe i atrakcyjne rozwiązania w nowym modelu marki KROSS. Jedną z najważniejszych zmian przynosi rama, która została zaprojektowana w ten sposób, aby nasze dziecko mogło wygodniej wsiąść i zejść z roweru. Dzięki temu pierwsze kroki są o wiele łatwiejsze.

SPECYFIKACJA

Rama i widelec

Wykończenie lakierupołysk
Materiał Ramy ALUMINIUM PERFORMANCE
WIDELECSTEEL
Skok widelcaBRAK
TYLNY AMORTYZATORBRAK
Skok tylnego amortyzatoraBRAK

Napęd

PRZERZUTKA PRZÓDBRAK
PRZERZUTKA TYŁSUNRACE RDM36
MANETKISUNRACE DLM33
KORBAWHEEL TOP
Koronki32T/127MM
KASETA / WOLNOBIEGSUNRACE MFM2A.6D
Zakres kasety / wolnobiegu14-28T
ILOŚĆ PRZEŁOŻEŃ6
SUPORTFP-B902
ŁAŃCUCHYBN S20

Koła

PIASTA PRZÓDGL-B01F
PIASTA TYŁGL-B01R
OBRĘCZEKROSS
OPONYMITAS SCYLLA V75 20X1.9

Hamulce

HAMULEC PRZÓDV-BRAKE
HAMULEC TYŁV-BRAKE
DŹWIGNIE HAMULCAALHONGA
TARCZE HAMULCOWEBRAK

Komponenty

KIEROWNICASTEEL 540MM 25.4
WSPORNIK KIEROWNICYSTAL 60MM/25,4
SIODŁOVELO VL-5093
WSPORNIK SIODŁASP-200 27,2×250
STERYFP-H803 1-1/8″
CHWYTYHERRMANS
PEDAŁYFP-628

System e-bike

SILNIKBRAK
BATERIABRAK
WYŚWIETLACZBRAK

Informacje dodatkowe

Waga [kg]10.400

KROSS Hexagon Mini – porady

Dobór ramy

Kross Hexagon Mini dedykowany jest chłopcom, choć mogą nim jeździć również dziewczynki. Zdarza się, że rodzice wybierają kolor jaśniejszy dla dziewczynki. Rower można dostać w jednym rozmiarze: 11″. Natomiast rowery dziecięce dobiera się pod kątem rozmiaru kół.

Hexagon Mini posiada koła 20 cali, a więc nadaje się dla dzieci w wieku 5-7 lat. Jest to przedział wzrostu od 120 cm do 135 cm. Najlepsza opcja to wybrać się z dzieckiem i przymierzyć rower. Paradoksalnie lepiej jest kupić rower przez sieć, jeśli ma być na prezent. Kupując przez internet możemy zwrócić rower bez podania przyczyny, tymczasem w sklepie stacjonarnym będziemy uzależnieni od dobrej woli sprzedawcy.

Dodatkowe akcesoria

Kross Hexagon Mini jako rowerek dziecięcy o sportowym zacięciu nie posiada w  zaopatrzeniu podpórki (stopki) i innych akcesoriów. Jeśli chcesz się zaopatrzyć w dodatkowe akcesoria, to możesz wybrać:

  • kask rowerowy,
  • podpórkę,
  • dzwonek rowerowy,
  • zestaw oświetlenia.

W razie potrzeby można do niego przymocować:

  • małą sakiewkę,
  • koszyk na bidon na kierownicę,
  • pompkę do roweru,
  • bidon rowerowy.

Kupując rower przez internet nie dostaniemy go z przymocowanymi akcesoriami. Będziemy musieli wykonać tę pracę sami. Jeśli potrafimy zamontować błotnik czy oświetlenie, to nie ma problemu. Jeśli nie – warto rozważyć zakup w sklepie stacjonarnym.

KROSS Hexagon Mini – OPINIE

Opinie zaczerpnięte z PORTALU Ceneo ORAZ FOR

+ Bardzo ładny rowerek, wykonany bardzo solidnie. Kupiłem go dla 6-cio letniej córki, której bardzo dobrze się na nim jeździ. Używa go zbyt krótko, żeby znaleźć jakieś wady. Obecnie mogę polecić zakup.
+ rowerek kupiony dla syna w wieku 7 lat. idealny na ten wiek. lekki, nie za duzy nie za mały. porządnie wykonany.

NASZA opinia o HEXAGONIE MINI

Kross Hexagon Mini to pierwszy i najtańszy z rowerów typu junior na kołach 20 cali. Na aluminiowej ramie i z 6 biegami – jak znalazł dla dziecka które będzie miało pierwszy raz styczność z przerzutkami. Rowerek waży 11kg, nie jest więc ciężki ale i nie jest najlżejszy. Stalowy widelec, kierownica i sztyca dają o sobie znać. Mimo wszystko jest to bardzo dobrej jakości rower i każdemu dziecku przypadnie do gustu. Polecamy!

Zapraszamy do dodania w komentarzu poniżej własnej opinii na temat roweru Kross Hexagon Mini.

Oceń
[Total: 0 Average: 0]

Napisz opinię