Rowery Kross 12 cali Rowery Kross 2024/2023 - OPINIE

Kross MAYA

Kross Maya 2018

Kross Maya (Maja) 2018/2017 – cena 499 zł. Rowerek dla młodszych dziewczynek na kołach 12″. Droższa opcja w tym rozmiarze kół w katalogu Krossa. Jest lekki, waży dokładnie 9 kg. Rama zrobiona z aluminium.

Kross Maya to najdroższy rowerek na kołach 12″ w kolekcji Krossa, który został wyprodukowany z myślą o dziewczynkach. Ładne malowanie i aluminiowa rama to cechy, dla których rowerek jest kupowany.
Kross Maya to rower nie najtańszy jeśli chodzi o swoją kategorię. A to za sprawą aluminiowej ramy. Będzie idealny dla dziewczynek, które rozpoczynają swoją przygodę z rowerami, a także dla tych które już jeździły na biegówce. Rower ma niską ramę i typowo dziecięcą geometrię, dzięki czemu jest prosty do opanowania.

Kross Maja jest kupowana jako pierwszy rowerek dla dziewczynki – posiada kółka boczne, należy dokupić prowadnik. Dziecko na rowerze będzie wyprostowane. Jeśli rodzice nie mają gotówki aby go kupić, mogą wypróbować raty. Oferta ratalna jest dostępna w praktycznie każdym sklepie zarówno stacjonarnym jak i internetowym.

KROSS MAyA 2018

CENA

Katalogowa: 499 zł
Poza sezonem: 399 zł – 449 zł
Porównaj ceny w sklepach:

[table “120” not found /]

Kross Maya 2018 kosztuje nadal 499 zł, co jest dużym zaskoczeniem przy ciągle rosnących cenach rowerów. W rowerze nie zmieniła się kolorystyka, która pozostała taka jak w 2017 roku. Nie mniej rowerki te są naprawdę ładne i podobają się dziewczynkom.

Kross Maya 2018 posiada ramę zrobioną ze stopu aluminium, dzięki czemu jest lekkim rowerem. Waży 9 kilogramów. Pozostałe elementy w rowerze są albo stalowe, albo zrobione z plastiku / PCV. Dziewczynka hamuje rowerek poprzez hamulec typu torpedo (z tyłu) i v-brake (z przodu). Maya jest to najpopularniejszy rowerek dla dziewczynek na kółkach 12″. Na rowerze siedzi się wyprostowanym. W jeździe pomagają kółka boczne, które są dołączone do roweru. Rodzin może dokupić prowadnik.

Kross Maya 2018

Kross Maya 2018

Kross Maya 2018 jest w sklepach rowerowych w całej Polsce. Można ją kupić w dwóch kolorach. Malowania są dziewczęce, z dominacją kolorów fioletowych, różowych i białych.

Dostępne kolory

 • biało-różowo-fioletowy połysk (2018),
 • fioletowo-błękitno-różowy połysk (2018).

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

Materiał ramy:
Aluminium 12″
Waga:
9 kg
Widelec:
Stalowy 12″
Tylny amortyzator:
Piasta przód:
Stalowa 28H
Piasta tył:
Stalowa 28H
Opony:
12″x2,125″
Obręcze:
Stalowe 28H
Przerzutka przód:
Przerzutka tył:
Hamulce przód:
U-brake
Hamulce tył:
Torpedo
Dźwignie hamulca:
Tworzywo
Manetki:
Korby:
Stalowe 28Tx89mm
Suport:
Stalowy
Łańcuch:
1/2″×1/8″
Kaseta / Wolnobieg:
16T
Kierownica:
Stalowa
Wspornik kierownicy:
Stalowy
Wspornik siodła:
Stalowy
Stery:
Stalowe
Siodło:
PCV
Chwyty:
PCV
Pedały:
Plastic

KROSS MAyA 2017

CENA

Katalogowa: 499 zł
Poza sezonem: 399 zł – 449 zł
Porównaj ceny w sklepach:
[table “120” not found /]

Kross Maya 2017 pozostała w cenie modelu 2016. Oprócz zmiany kolorystyki w rowerze niewiele się zmieniło. Jedynym elementem który został wymieniony są opony – standardowe opony zmieniono na markowe DSI.

Kross Maya 2017 ma ramę wykonaną z aluminium, inne elementy są stalowe lub zrobione z plastiku / PCV. Rowerek ma hamulec torpedo z tyłu i v-brake z przodu. Maya należy do najpopularniejszych rowerków dziewczęcych na kołach 12″. Pozycja dziewczynki na rowerze będzie wyprostowana. Jazda jest dzięki temu wygodna a dziecko nie męczy się. Oczywiście sprawia to również, że podjazd pod stromą górkę jest niemożliwy bez pomocy rodzica. W tym celu warto dokupić do rowerka prowadnik.

Kross MAYA 2017

Kross MAYA 2017

Kross Maya 2017 jest dostępna do nabycia w dwóch kolorach. Malowania są bardzo dziewczęce, co podoba się młodym rowerzystkom. Dziewczynka ma wybór, gdyż kolory różnią się od siebie.

Dostępne kolory

 • biało-różowo-fioletowy połysk (2017),
 • fioletowo-błękitno-różowy połysk (2017).

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

RamaAluminium 12″
WidelecStal 12″
Tylny amortyzator
Ilość biegów1
Przerzutka przód
Przerzutka tył
Hamulec przódU-brake
Hamulec tyłTorpedo (hamulec w piaście)
Dźwignie hamulcaPlastik
Manetki
KorbyStal 28Tx89mm
Łańcuch1/2″×1/8″
Kaseta / Wolnobieg16T
Piasta przódStal 28H
Piasta tyłStal 28H
OponyDSI 12×2,125
ObręczeStal 28H
KierownicaStal
Wspornik kierownicyStal
Wspornik siodłaStal
SteryStal
SiodłoPCV
ChwytyPCV
PedałyPlastik
Waga9 kg

 

KROSS MAYA 2016

CENA

Katalogowa: 499 zł
Poza sezonem: 399 zł – 449 zł
Porównaj ceny w sklepach:
[table “120” not found /]

Rower Kross Maya 2016 posiada opony 12″ o grubości 2,1″, które trudno przedziurawić. Hamulce w rowerze to szczękowe u-brake z przodu – hamuje się poprzez zaciśnięcie dźwigni umieszczonej na kierownicy. Z tyłu rowerek ma hamulec torpedo – hamuje się za pomocą dociśnięcia pedałów do tyłu. Hamulec przedni jest słaby, aby dziecko nie wypadło hamując tylko z przodu. Można go też odpiąć.

Kross włożył do roweru stalowe piasty. Stalowe są  widelec i komponenty (kierownica, sztyca, wspornik siodła). Aluminiowa jest za to rama, co widocznie zmniejsza wagę rowerka. Dziecko i tak nie da rady samo podnieść rowerka, ale jazda na lżejszym jest o wiele prostsza.

Kross MAJA 2016

Kross MAYA 2016

Kross Maya 2016 występuje w dwóch kolorach. Kolor jednego rowerka jest zawsze z elementami różowego. Malowanie i kolorystyka zmieniają się z reguły co roku.

Dostępne kolory

 • fioletowo-różowy połysk (2016),
 • biało-niebieski połysk (2016),

Użyte technologie

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

RamaAluminium 12″
WidelecStal 12″
Tylny amortyzator
Ilość biegów1
Przerzutka przód
Przerzutka tył
Hamulec przódU-brake
Hamulec tyłTorpedo (hamulec w piaście)
Dźwignie hamulcaPlastik
Manetki
KorbyStal 28Tx89mm
Łańcuch1/2″×1/8″
Kaseta / Wolnobieg16T
Piasta przódStal 28H
Piasta tyłStal 28H
Opony12×2,125
ObręczeStal 28H
KierownicaStal
Wspornik kierownicyStal
Wspornik siodłaStal
SteryStal
SiodłoPCV
ChwytyPCV
PedałyPlastik
Waga9 kg

 

Dobór ramy

Kross Maya została wyprodukowana z myślą o najmłodszych dziewczynkach. Różowe akcenty w rowerku są zdecydowanie dziewczęce. Chłopięcym odpowiednikiem jest Kross Kido. Rower można dostać w jednym rozmiarze: 10″, jednak rowery dziecięce dobiera się pod kątem rozmiaru kół.

Kross Maya posiada koła 12 cali, a więc nadaje się dla dziewczynek w wieku 2-4 lat. Jest to przedział wzrostu od 84 cm do 100 cm. Kupując rowerek dla dziecka warto podejść z nim do sklepu, aby się przymierzyło do któregokolwiek z rowerków. Co prawda kupując rower przez internet nie ma obawy o wymianę czy zwrot, ale każdy woli uniknąć tego zawirowania.

Dodatkowe akcesoria

Kross Maya to rowerek o dziecięcej geometrii ramy, posiada osłonę na łańcuch, kołka boczne, odblaski i dzwonek. Jeśli chcesz się zaopatrzyć w dodatkowe akcesoria, to możesz wybrać:

 • kask rowerowy,
 • podpórkę,
 • zestaw oświetlenia,
 • prowadnik (kijek).

W razie potrzeby można do niego przymocować:

 • koszyczek na kierownicę,
 • pompkę do roweru,
 • koszyk na bidon na kierownicę,
 • bidon rowerowy.

Kupując rowerek przez sieć trzeba wiedzieć, że rzadko kiedy przychodzi złożony. Tym musi się zająć rodzic w domu. Chodzi o założenie koła, kierownicy, kółek bocznych. Nie są to trudne czynności, ale też nie każdy potrafi sobie z nimi poradzić. Opcją jest oczywiście zakup rowerka stacjonarnie w sklepie, wówczas sprzedawca wyreguluje rower i od razu go złoży.

KROSS MAYA – OPINIE

Opinie zaczerpnięte z PORTALU Ceneo ORAZ FOR

+ Córeczka jest wniebowzięta, rowerek bardzo jej się podoba.

NASZA opinia o KROSS MAYA

Kross Maya to droższy z rowerów dziewczęcych typu kids na kołach 12 cali. Jest to stała pozycja w katalogu Krossa (przed 2016 rokiem nazywał się Kross Maja) i co roku ma spore grono kupujących. Wykonanie ramy z aluminium zmniejszyło wagę ale jednocześnie powiększyło cenę. Dla osób które szukają dobrego, sprawdzonego rowerka dla dziewczynki, Maya to wybór najlepszy z możliwych.

Jeśli Twoje dziecko posiada ten rowerek, to możesz w komentarzu poniżej dodać opinię na temat roweru Kross Maya.

Oceń
[Total: 0 Average: 0]

Napisz opinię