Kellys - katalog rowerów

Rowery KELLYS

rowery kellys

Jaki rower Kellys warto kupić? Czym się charakteryzują poszczególne modele? Na te i inne pytania odpowiadamy pod każdym modelem. Rowery KELLYS to kolekcja jednośladów z roczników 2018 – 2017. W naszej porównywarce znajdują się opisane rowery do różnych zastosowań.

Przed tym jak zakupisz rower Kellys, warto zaznajomić się z jego opisem, specyfikacją i recenzją. To wszystko znajdziesz w serwisie jakirowerkupic.pl
JAKI ROWER KELLYS KUPIĆ?

Rowery Kellys są podzielone na kilka rodzajów i kilkanaście gatunków różnych rowerów. To, jaki rower będzie odpowiedni dla Ciebie, zależy głównie od tego, po jakich drogach będziesz jeździł. Sprawdź listę rowerów Kellys według rodzajów i kolekcji:

 • rowery górskie,
 • rowery crossowe,
 • rowery trekkingowe,
 • rowery miejskie,
 • rowery szosowe,
 • rowery dziecięce.

Oprócz marki Kellys, producent sprzedaje także budżetowe wersje rowerów pod marką Alpina.

Jak mając do dyspozycji tyle różnych modeli, wybrać ten najlepszy rower? Aby kupić najlepszy dla siebie rower, musisz odpowiedzieć na pytanie:

DO CZEGO BĘDZIE MI SŁUŻYŁ ROWER?

Na kolekcję rowerów Kellys składa się kilka rodzajów rowerów. Jak będzie wyglądała Twoja jazda?

 • dalekie wyprawy krajoznawcze – trekking, MTB 29er
 • szybkie dojazdy do pracy, spalanie kalorii a także wyprawy po okolicy – cross, urban
 • na zakupy, na działkę, ze znajomymi po mieście – city, urban
 • intensywna jazda po lasach, górach – MTB 29er, MTB 27.5
 • ekstremalna jazda – trail, MTB 29er, enduro, downhill
 • weekendowe wypady z rodziną, jazda po ścieżkach rowerowych – MTB, comfort

Kolejna istotna kwestia to rozmiar ramy. Przeczytaj na osobnej podstronie jaki rozmiar ramy wybrać, aby otrzymać ze sklepu rower dopasowany i o odpowiedniej wielkości. Kupując rower przez internet jest to wręcz konieczne, aby uniknąć zwrotów lub wymian. Czasem warto też udać się do sklepu stacjonarnego i tam przymierzyć się do roweru. Ceny w sklepach internetowych są oczywiście niższe, ale zawsze jest pewne ryzyko, że rozmiar będzie inny.

Rowery Kellys – słowacki producent rowerów

Kellys to słowacka firma z branży rowerowej. Produkują rowery i ramy rowerowe.

Firma powstała w 1991 roku, założona przez dwóch braci – Petera i Brano Divinec. Kellys posiada montownię rowerów w byłej fabryce Skody. Pod własną marką, firma sprzedaje rowery od 1994 roku. Założyciele Kellys rozumieli, że rower jest ważnym elementem w ich życiu i bez niego nie mogli czuć się kompletni. Chcieli podzielić się swoim doświadczeniem z innymi ludźmi, aby poczuli to samo. Chcieli dać innym to, co znają najlepiej – rower.

Projektowanie i produkcja rowerów to nie tylko łączenie elementów mechanicznych. To coś więcej. Liczy się cel, dla którego tworzony jest rower, ponieważ ma on wyjątkową misję do spełnienia w życiu każdego człowieka. Ta misja nadaje każdemu rowerowi Kelly znaczenie jego istnienia, mówi – Peter Divinec, dyrektor generalny Kellys

Firma zaczęła od skromnego garażu do wynajmowania rowerów, ale bracia Divinec od samego początku mieli pomysł na produkcję rowerów. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i determinacji założycieli, Kellys rozwija się nieprzerwanie od 1991 roku. W ciągu zaledwie dwóch lat udało się uzyskać obroty rzędu 30 tys. sprzedanych rowerów. W dzisiejszych czasach Kellys eksportuje rowery do 35 krajów na całym świecie.

Na Słowacji jest to największy producent rowerów. Produkty tej firmy są również bardzo popularne w Polsce, o czym świadczy spora sprzedaż w sklepach stacjonarnych jak i internetowych. Firma chwali się, że już ponad 2 miliony rowerzystów jeździ na rowerach tej marki. To znakomity wynik!

Obecnie rowery Kellys zaliczają się do czołówki jeśli chodzi o osprzęt i wykonanie.

Kellys dba o rozwój ram i myśl technologiczną. Firma posiada laboratorium, które udoskonala rowery i pracujące nad nowościami. Co roku nowy katalog rowerów Kellys jest potwierdzeniem ogromu pracy, jaką wykonują specjaliści na Słowacji.

Rowery Kellys – ceny

Ceny rowerów Kellys zależą od rodzaju roweru, który będziesz chciał kupić.

Najdroższe są oczywiście rowery górskie na podwójnej amortyzacji, rowery szosowe i rowery triathlonowe. Aby je kupić, musisz liczyć się z wydatkiem od kilku do kilkunastu tysięcy złotych za sztukę. Dwa – kilka tysięcy złotych należy wydać za rowery crossowe i trekkingowe. Najtańsze są rowery górskie rekreacyjne, rowery miejskie i pierwsze modele trekkingów oraz crossów. Rowery dla dzieci kosztują od kilkuset do 2000 złotych.

Rowery KELLYS
Ocena: 5 (głosy: 2)