do 8000 PLN

Jaki rower do 8000 zł kupić?

jaki rower do 8000 zł

Jaki rower do 8000 zł kupić? Przeczytaj poniższy artykuł i wybierz najkorzystniejszy wariant. Możliwości jest trochę. Rower do 8000 zł to rower najwyższej klasy, który w katalogach producentów znajduje się na topowych miejscach.

Przed wyborem konkretnej marki roweru zastanów się, jaki typ roweru kupić. Rowery do 8000 złotych to duży wybór produktów, którymi można jeździć po różnego rodzaju nawierzchni i stosować w różnych celach.
JAKI ROWER do 8000 zł KUPIĆ?

Rowery do 8000 zł są najlepszymi rowerami wśród crossówek i trekkingów i jednymi z czołowych wśród rowerów górskich i szosowych. Rowery do 8000 zł dzielą się na kilka głównych rodzajów:

 • rowery górskie – MTB XC, 29er, 27.5, trail, enduro,
 • rowery trekkingowe,
 • rowery crossowe,
 • rowery szosowe.

Jak spośród tylu rowerów wybrać ten właściwy? Na pewno masz swój własny typ, lecz mimo wszystko odpowiedz sobie na dwa pytania zawarte poniżej:

1. Po jakich trasach będę jeździł?

Na pierwsze pytanie dotyczące tras i nawierzchni, po jakiej zamierzasz jeździć możesz odpowiedzieć następująco:

 • ścieżki leśne – górski, trekking,
 • asfalt i drogi miejskie – crossówka, szosowy,
 • górskie trasy – górski.

2. Do czego ma mi służyć rower?

Z kolei na pytanie o to, do czego będzie Ci potrzebny rower, możesz odpowiedzieć:

 • szybkie dojazdy do pracy – crossówka, MTB 29er,
 • turystyka rowerowa – trekking, górski, szosowy,
 • przejażdżki do sklepu i na rynek – trekking,
 • jazda wyczynowa – górski, szosowy.

Ostatnia kwestia i jedna z najważniejszych to odpowiedni dobór wysokości ramy. Zobacz na osobnej stronie jaki rozmiar ramy wybrać, aby kupić rower dopasowany do siebie.

Rowery górskie do 8000 zł

Rowery górskie do 8000 zł polecane są fanatykom kolarstwa górskiego, którzy szukają sprzętu najwyższej klasy do wiadomych celów. Tymi celami może być mocny trening, jazda dla frajdy lub branie udziału w amatorskich zawodach MTB XC.

Zobacz: lista najlepszych rowerów górskich do 8000 zł

Rowery SZOSOWE do 8000 zł

Rower szosowy w tym przedziale cenowym polecany jest osobom, które jeżdżą dużo i często. Rowery te są lekkie i wytrzymałe, doskonałe jako sprzęt do amatorskich wyścigów szosowych. Rowery szosowe do 8000 złotych posiadają koła w rozmiarze 28″, ramę oraz widelec wykonane z włókna węglowego. Najważniejszą kwestią w przypadku szosówek jest niska waga, która ułatwia rozwijanie dużych prędkości. W tym przedziale cenowym waga rowerów to około 8 kg.

Zobacz: lista najlepszych rowerów szosowych do 8000 zł

Rowery CROSSOWE I TREKKINGOWE POW. 8000 zł

Rowery crossowe i trekkingowe to grupa rowerów turystycznych, które różnią się jak wiadomo wagą, wyposażeniem w akcesoria (crossówka ich nie posiada) a także geometrią ramy i ogólną wygodą (trekkingi są wygodniejsze). Rowery turystyczne w okolicach 8000 zł to najlepsze modele w kolekcji rowerów crossowych i trekkingowych. Rozważając zakup roweru miejskiego w tym przedziale cenowym należy brać po uwagę marki zagraniczne, takiej jak Merida, Cube czy Kreidler.

Zobacz: rowery turystyczne pow. 8000 zł

Jaki rower do 8000 zł kupić?
Ocena: 5 (głosy: 3)

Napisz opinię

17 − 6 =